Lme Demir Satış ofisi Tel: 0216 621 30 15

Email:[email protected] [email protected]

Epoksi Zinc Rich Astar Fiyatı

Lme Boru
Demir ürünleri fiyat
hesaplama programı için tıklayınız.


Epoksi Zinc Rich Astar

Epoksi Yapısı; Epoksi Reçine

Epoksi Zinc Rich Astar kdv hariç fiyatı 345,00 tl / kg

Tanımı;

Epoksi Zinc Rich Astar iki bileşenli, bünyesinde %85 çinko tozu
bulunduran epoksi esaslı bir astardır.

Epoksi Zinc Rich Astar boya kaplama özellikleri

Kat kabulünde üst zaman sınırının olmaması, Zımpara yapmaya gerek kalmadan, üzerine uzun süre sonra ara veya son kat ürün uygulamasının rahatlıkla yapılabilmesi, Özel durumlarda yüzeye 25 – 30 µ kuru film kalınlığı verecek şekilde uygulama yapıldığında ön imalat astarı olarak da kullanılabilmesi, Sürtünmelerle ortaya çıkacak çizik ve hasarlarda çelik yüzeyi korozyondan koruması

Zinc Rich Astar Boya Kullanım Alanları

Epoksi Zinc Rich Astar boya, özellikle rafineri, petrokimya tesisleri ile petrol ürünleri içeren tankların iç ve dış yüzeylerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. iskele, köprü, deniz altında ve deniz kıyısında yapılacak imalatların her türlü çelik konstrüksiyon ve metal yüzeyinde rahatlıkla kullanılabilir. Bu alanların dışında yüksek korozyon direnci istenilen tüm metal yüzeylerde de tercih edilebilir.

Epoksi Astar Uygulama
Yüzey Hazırlığı:

Epoksi Zinc Rich sistemin beklenilen başarıyı gösterebilmesi için yapılacak yüzey hazırlaması, uygulamanın kendisi kadar önemlidir. Metal yüzeyler üzerindeki her türlü nem, klorür, sülfat tuzları, pas, hadde kabuğu, isveç Standardı SIS 05 5900’ e göre Sa 2 ½ derecesinde grit püskürtme yöntemi, ya da St 2 standardında mekanik yöntemle yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Ayrıca metal yüzeylerdeki toz, kir, yağ ve gres, temizleyici maddeler ve/veya yüksek basınçlı su jeti ile temizlenmelidir. Kaynak sıçramaları ve yüzeylerin sivri köşeleri taşlanmalıdır. Yapılan farklı temizlik işlemlerinden sonra yüzey, elektrikli süpürge, temiz ve kuru hava veya temiz bir fırça ile temizlenmelidir. Söz konusu islemlerden sonra yüzeyde hafif bir metal ışıltısı olmalı ve bu işlemden sonra tercihen hemen, en geç de 30 dakika içinde yüzeye uygulanmalıdır.

Astar Uygulaması:
Epoksi Zinc Rich (1411-1103) ambalajı açıldıktan sonra tercihen matkaplı motor ile iyice karıştırılarak homojenize edilir ve belirtilen oranda Epoksi Sertleştirici (1411-1503) ile karıştırılır. Karışımı uygulama viskozitesine getirmek için önerilen oranda Epoksi Tiner (1451-1401) ilave edilir. (Püskürtme uygulamalarında uygulama viskozitesi 20” - 23” / DC4 / 20°C, olacak şekilde ayarlanmalıdır.) Korozyon direncini yükseltmek amacı ile hazırlanan karışımın, yüzeyde en az 80 - 90 µ kuru film kalınlığı bırakacak şekilde uygulanması tavsiye edilir. Yaş üstü yaş uygulama yapılmayacak ise, ikinci kat uygulamasında kat kabulü için 2 saat beklenmelidir.

Uygulama Sırasında

Hava sıcaklığı 5°C ile 50°C arasında,
Uygulanacak zeminin sıcaklığı 10°C ile 30°C arasında,
Relatif Nem < 85 % olmalıdır.

Önemli Hatırlatmalar:

Herhangi bir sağlık problemi ya da yangın tehlikesine yol açmamak amacıyla kapalı ortamlarda yapılan uygulamalarda gerekli havalandırma sağlanmalıdır. Astar ve son katın birlikte ve yaş üstü yaş uygulama yapılması tercih edildiğinde, astar uygulamasından sonra son katın ürün özelliklerine de dikkat etmek şartı ile en az 45 dakika beklemek gereklidir. iş sırasına uygun miktarda karışımlar hazırlanmalı ve bu karışımın tamamı tüketilinceye kadar, ise devam edilmelidir. iş bitiminde, uygulama esnasında kullanılan tüm boya ekipmanları 1451-1401 Epoksi Tiner ile iyice temizlenmelidir. Tatbikattan sonra yüzey, en az 36 saat su ile temas ettirilmemelidir. Kürlenmenin tam olarak sağlanması için 7 gün beklenilmelidir.

Teknik Bilgi Epoksi Zinc Rich Astar
ürün Kodu 1411-1103
Renk Gri
Parlaklık Mat
Yoğunluk 2,50 ± 0,10 g/ml
Katı Madde, %
Ağırlıkça
Hacimce
86 ± 2
59 ± 5
Kuruma Süreleri
Toz Kuruma
Dokunma Kuruma
Montaj Kuruma
Tam Kuruma
10 - 15 dakika / 20°C
25 - 30 dakika / 20°C
24 saat / 20°C
7 gün
Karışım Oranları
Ağırlıkça
19 Kısım Epoksi Zinc Rich Astar (1411-1103)
1 Kısım Epoksi Sertleştirici (1411-1503)
1 Kısım Epoksi Tiner (1411-1401)
Karışım uygulama viskozitesini verir.Karışım Ömrü; 18 saat / 20°C
Uygulama Viskozitesi <20” - 23” / DC4 / 20°C (spray - airless)
Kullanılacak Tiner Epoksi Tiner
Uygulama Metodları Püskürtme (spray - airless)
önerilen Kuru Film Kalınlığı 80 - 90 µ
Boyanabilen Alan 6,5 – 7,5 m2 / lt ( 80 - 90 µ kuru film kalınlığı verecek şekilde )
Alevlenme Noktası > 27 °C
Ambalaj ömrü Açılmamış ambalajında en az 1 yıl. (oda sıcaklığında)
Sağlık ve Güvenlik Esasları Zinc Rich Astar boyası uygun olmayan şekilde kullanılır ise sağlığa zararlı Esasları olabilir ve yangın tehlikesi yaratabilir. Bu nedenle depolama, taşıma ve kullanma sırasında gerekli önlemler alınmalıdır.
Sembol Xn, F
Tehlike Uyarıları R 11 - 20 / 21 / 22
Güvenlik Uyarıları S 16 - 20 / 21 24 / 25 38

Genel Uyarılar

Yalnızca iyi havalandırılmış alanlarda, maske ile birlikte kullanınız ve solumayınız. Yukarıda yer alan ürün özellikleri son teknoloji standartlarına ve laboratuar test sonuçlarına göre düzenlenmiş olup, tavsiye esaslıdır. Ürün kullanımında tarif edilen sartlar, hakim olan yerel durum ve kullanılacak diğer malzemeler mutlaka göz önüne alınmalıdır. En iyi sonucu almak için uygun cihazlar ve uygulama özellikleri dikkate alınmalıdır. Bu belgedeki bilgiler, bir sonraki baskıya kadar geçerlidir. Bilgilerin önceden haber verilmeden değiştirilme hakkı saklıdır. Belgedeki değişiklikler (güncel hali) www.lme.com.tr. adresinde yayınlanacaktır.

DEMİR ÇELİK MAMÜLLERİN DAHA FAZLA FİYAT BİLGİLERİNİ VE ÇEŞİTLİ AÇIKLAMALARINI SOL KISIMDAKİ LİNKLERDEN GÖREBİLİRSİNİZ.