Lme Demir Satış ofisi Tel: 0216 621 30 15

Email:[email protected] [email protected]

EPOKSi BOYA SOLVENTSİZ ZEMİN KAPLAMA

Lme Boru
Demir ürünleri fiyat
hesaplama programı için tıklayınız.


SOLVENTSİZ EPOKSİ

Epoksi Yapısı; Solventsiz reçine

Solventsiz Epoksi Boya kdv hariç fiyatı 230,00 tl / kg

Epoksi boya kaplama özellikleri

Korozyona ve kimyasallara karşı gösterdiği yüksek savunma direnci. Kalın katlar halinde uygulanarak yüksek film bir kalınlığı elde edilebilmesi. Yüzeye parlak bir görünüm kazandırması. Asit, petrol ürünleri, su ve solventlere dayanıklı olması. Aşınma ve darbelere karşı mekanik mukavemetinin yüksek olması. Özellikle içme suyu depolarında kullanılmaya uygun olması.

Epoksi boya nedir;

Solventsiz epoksi iki bileşenli reçine esaslı, parlak
görünümde SOLVENT İÇERMEYEN son kat boyadır.

Epoksi Kaplama Kullanım Alanları

Solventsiz Epoksi Son Kat, özellikle kimyasal zarar görmeye müsait
koşullarla karşılaşan tüm çelik ve beton yüzeylerin korunmasında
kullanılır. Metal ve beton yüzeylerin kimyasal ve fiziksel etkilere karşı
korunması amacı ile geliştirilmiş bir yüzey kaplama sistemidir. Gübre,
asit, kağıt, şeker ve benzeri kimya sanayilerinde, rafineriler ve
petrokimya komplekslerinde, iskele, köprü, boru hatları ve arıtma
tesislerinde ki tüm yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir.

Epoksi Astar Uygulama
Yüzey Hazırlığı:

Astar uygulamasından önce, Epoksi Shop Primer (1411-1106) yüzeye ön imalat astarı olarak uygulanmış olmalıdır. Epoksi sistem, yapılacak olan yüzey hazırlıklarının ardından doğrudan astar olarak da metal yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. Yüzeye doğrudan yapılacak olan uygulamalarda, sistemin beklenilen başarıyı gösterebilmesi için yapılacak yüzey hazırlaması, uygulamanın kendisi kadar önemlidir. Metal yüzeyler üzerindeki her türlü nem, klorür, sülfat tuzları, pas, hadde kabuğu, isveç Standardı SIS 05 5900’ e göre Sa 2 ½ derecesinde grit püskürtme yöntemi, ya da St 2 standardında mekanik yöntemle yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Ayrıca metal yüzeylerdeki toz, kir, yağ ve gres, temizleyici maddeler ve/veya yüksek basınçlı su jeti ile temizlenmelidir. Kaynak sıçramaları ve yüzeylerin sivri köseleri taşlanmalıdır. Yapılan farklı temizlik işlemlerinden sonra yüzey, elektrikli süpürge, temiz ve kuru hava veya temiz bir fırça ile temizlenmelidir.Söz konusu işlemlerden sonra yüzeyde hafif bir metal ışıltısı olmalı ve bu işlemden sonra tercihen hemen, en geç de 30 dakika içinde yüzeye uygulanmalıdır.

Son Kat Uygulaması:

Solventsiz Epoksi Son Kat (1432-1301) ambalajı açıldıktan sonra tercihen matkaplı motor ile iyice karıştırılarak homojenize edilir ve belirtilen oranda Epoksi Sertleştirici (1432-1501) ile karıştırılır. Karışım uygulama viskozitesini verir. Solventsiz Epoksi sistemlerde karışıma epoksi tiner ilavesi yapılmaz. Solventsiz Epoksi Son Katın, kendisinden beklenilen performansı sağlayabilmesi için en az 150 μ. Kuru film kalınlığı verecek sekilde önerilen astarlar üzerine son kat olarak uygulanması tavsiye edilir. Yağ üstü yağ uygulama yapılmayacak ise, ikinci kat uygulamasında kat kabulü için 12 saat beklenmelidir.

Uygulama Sırasında
Hava sıcaklığı 5°C ile 50°C arasında,
Uygulanacak zeminin sıcaklığı 10°C ile 30°C arasında,
Relatif Nem < 85 % olmalıdır.

Önemli Hatırlatmalar:

Herhangi bir sağlık problemi ya da yangın tehlikesine yol açmamak amacıyla kapalı ortamlarda yapılan uygulamalarda gerekli havalandırma sağlanmalıdır. Yaş üstüne yaş uygulama yapılmadan birden fazla kat uygulamasının istenildiği durumlarda, katlar arasında 72 saat süre geçilmiş ise hafif zımpara yapılmalıdır. İş sırasına uygun miktarda karışımlar hazırlanmalı ve bu karışımın tamamı tüketilinceye kadar, ise devam edilmelidir. İş bitiminde, uygulama esnasında kullanılan tüm boya ekipmanları 1451-1401 Epoksi Tiner ile iyice temizlenmelidir. Tatbikattan sonra yüzey, en az 48 saat su ile temas ettirilmemelidir. Kürlenmenin tam olarak sağlanması için boyalı yüzey kullanılmadan önce 7 gün beklenilmelidir.

Teknik Bilgi Epoksi Zemin Kaplama Boyası
ürün Kodu 1432-1301
Renk Solventsiz epoxy boya istenilen renklerde üretilmektedir.
Parlaklık Mat, Parlak
Yoğunluk 1,40 ± 0,05 g/ml
Katı Madde, %
Ağırlıkça
Hacimce
98 ± 1
97 ± 2
Kuruma Süreleri
Toz Kuruma
Dokunma Kuruma
Montaj Kuruma
Tam Kuruma
1 – 1,5 saat / 20°C
6 – 7 saat / 20°C
60 saat / 20°C
7 gün
Karışım Oranları
Ağırlıkça
4 Kısım Solventsiz Epoksi Son Kat (1432-1301)
1 Kısım Epoksi Astar Sertleştirici (1432-1501)
Karışım uygulama viskozitesini verir. Karışım ömrü: 30 dak / 20°C
Uygulama Viskozitesi >Karışım viskozitesidir.
Kullanılacak Tiner Tiner kullanılmaz.
Uygulama Metodları >Fırça, Rulo, Püskürtme (spray - airless)>
önerilen Kuru Film Kalınlığı 150-200 µ
Boyanabilen Alan 6,5 m2 / lt ( 150 µ kuru film kalınlığı verecek şekilde )
Ambalaj ömrü Açılmamış ambalajında en az 1 yıl. (oda sıcaklığında)
Sağlık ve Güvenlik Esasları Epoksi kaplama boyası uygun olmayan şekilde kullanılır ise sağlığa zararlı Esasları olabilir ve yangın tehlikesi yaratabilir. Bu nedenle depolama, taşıma ve kullanma sırasında gerekli önlemler alınmalıdır.
Sembol Xn, F
Tehlike Uyarıları R 11 - 20 / 21 / 22
Güvenlik Uyarıları S 16 - 20 / 21 24 / 25 38

Genel Uyarılar

Yalnızca iyi havalandırılmış alanlarda, maske ile birlikte kullanınız ve solumayınız. Yukarıda yer alan ürün özellikleri son teknoloji standartlarına ve laboratuar test sonuçlarına göre düzenlenmiş olup, tavsiye esaslıdır. Ürün kullanımında tarif edilen sartlar, hakim olan yerel durum ve kullanılacak diğer malzemeler mutlaka göz önüne alınmalıdır. En iyi sonucu almak için uygun cihazlar ve uygulama özellikleri dikkate alınmalıdır. Bu belgedeki bilgiler, bir sonraki baskıya kadar geçerlidir. Bilgilerin önceden haber verilmeden değiştirilme hakkı saklıdır. Belgedeki değişiklikler (güncel hali) www.lme.com.tr. adresinde yayınlanacaktır.

DEMİR ÇELİK MAMÜLLERİN DAHA FAZLA FİYAT BİLGİLERİNİ VE ÇEŞİTLİ AÇIKLAMALARINI SOL KISIMDAKİ LİNKLERDEN GÖREBİLİRSİNİZ.