Lme Demir Satış ofisi Tel: 0216 621 30 15

Email:[email protected] [email protected]

Gluemax Boya

Demir ürünleri fiyat
hesaplama programı için tıklayınız.


1031-1310 GLUEMAX BOYA SON KAT

Gluemax Reçine; Özel Reçine Akrilik Modifiye

Gluemax boya kdv hariç fiyatı 245,00 tl / kg

Gluemax Boya Özellikleri

Tercihe bağlı olmak şartı ile Gluemax Astar uygulaması yapılmamış PP, PE, PVC, Alüminyum ve Galvaniz gibi yüzeylere de direk uygulandığında mükemmel yapışabilme özelliğine sahip olması, Cam ve bakır yüzeylere de uygulanabilir olması, Tatbik edildiği yüzeylere yüksek fiziksel ve kimyasal dayanım
sağlaması U.V. dayanımının yüksek olması.

Boya tanımı

Gluemax boya son kat, çift bileşenli ve her tür yüzeyde kullanılabilen genel amaçlı, çok parlak görünümde olmayan, son kat boyadır.

Kullanım Alanları

Gluemax boya son kat çift bilesenli kullanılabilmesinin yanı sıra, aynı zamanda da tek bileşenli ve hava kurumalı olarak da kullanılabilen özel bir son kattır. Özellikle Bakır, Cam, Alüminyum ve Galvaniz yüzeyler üzerinde mükemmel sonuçlar verir. PP, PE, PVC yüzeyler dışında Cam, Bakır, Alimünyum ve Galvaniz yüzeylerde istenilen yüksek korozyon direncini karşılamak amacı ile sözü edilen tüm zor yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir.

Özel Uygulama:
Gluemax Son Kat uygulamasından önce, 1011-1110 Gluemax Astar boya’ ın yüzeye uygulanmış olması tavsiye edilmekle birlikte, Gluemax Son Kat direkt olarak da yüzeye uygulanabilir. Bu tarz direk son kat uygulamalarda Gluemax sistemin beklenilen başarıyı gösterebilmesi için yapılacak yüzey hazırlaması, uygulamanın kendisi kadar önemlidir. Son Kat uygulaması yapılacak PP, PE, PVC, Bakır ve Cam gibi yüzeyler üzerinde ki kirler uygun solvent ile temiz bir bezle silinmelidir. Metal yüzeyler üzerindeki her türlü nem, klorür, sülfat tuzları, pas, hadde kabuğu, isveç Standardı SIS 05 5900’ e göre Sa 2 ½ derecesinde grit püskürtme yöntemi, ya da St 2> standartında mekanik yöntemle yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Ayrıca metal yüzeylerde ki toz, kir, yag ve gres, temizleyici maddeler ve/veya yüksek basınçlı su jeti ile temizlenmelidir. Kaynak sıçramaları ve yüzeylerin sivri köşeleri taşlanmalıdır. Alüminyum ve Galvaniz yüzeyler ayrıca beyaz pas (ZnCO3) oluşumu yönüyle incelenmeli ve bu noktalar zımpara yapılarak temizlenmelidir. Farklı yöntemlerle yapılan temizlik işlemlerinden sonra yüzey, elektrikli süpürge, temiz ve kuru hava veya temiz bir fırça ile temizlenmelidir. Söz konusu temizlik işlemlerinden sonra yüzeyde hafif bir metal ışıltısı olmalı ve bu işlemden sonra tercihen hemen, en geç de 30 dakika içinde yüzeye uygulanmalıdır.

1. Uygulaması:

Tek komponentli olarak yapılacak uygulamalarda Gluemax Son Kat (1031-1310) ambalajı açıldıktan sonra tercihen matkaplı motor ile iyice karıştırılır. Karışımı uygulama viskozitesine getirmek için önerilen oranda Glue max Tiner (1051-1410) ilave edilir. Karışım uygulama viskozitesini verir.
2. Uygulaması:

Çift kompenantlı yapılacak uygulamalarda Glue max Son Kat boya (1031- 1310) ambalajı açıldıktan sonra tercihen matkaplı motor ile iyice karıştırılarak homojenize edilir ve belirtilen oranda Gluemax Sertleştirici (1031-1510) ile karıştırılır. Karışımı uygulama vizkozitesine getirmek için önerilen oranda Glue max Tiner (1051-1410) ilave edilir. Karışım uygulama viskozitesini verir. Püskürtme uygulamalarında uygulama vizkozitesi 18” - 22” / DC4 / 20°C olacak sekilde ayarlanmalıdır. Korozyon ve U.V. direncini yükseltmek için hazırlanan karışımın azami 35 - 40 µ kuru film kalınlığı verecek şekilde tek kat uygulanması tavsiye edilir.

Uygulama Sırasında:

Hava sıcaklığı 5°C ile 50°C arasında,
Uygulanacak zeminin sıcaklığı 10°C ile 30°C arasında,
Relatif Nem < 85 % olmalıdır.

Önemli Hatırlatmalar:

Herhangi bir sağlık problemi ya da yangın tehlikesine yol açmamak amacıyla kapalı ortamlarda yapılan uygulamalarda gereklihavalandırma sağlanmalıdır. Astar ve son katın birlikte ve yaş üstü yaş uygulama yapılması tercih edildiğinde, astar uygulamasından sonra son katın ürün özelliklerine de dikkat etmek şartı ile en az 60 dakika beklemek gereklidir. Yaş üstüne yaş uygulama yapılmadan birden fazla kat uygulamasının istenildiği durumlarda, katlar arasında 72 saat süre geçilmiş ise hafif zımpara yapılmalıdır. iş sırasına uygun miktarda karışımlar hazırlanmalı ve bu karışımın tamamı tüketilinceye kadar, ise devam edilmelidir. iş bitiminde, uygulama esnasında kullanılan tüm boya ekipmanları 1451-1401 Epoksi Tiner ile iyice temizlenmelidir.Tatbikattan sonra yüzey, en az 36 saat su ile temas ettirilmemelidir.Kürlenmenin tam olarak sağlanması için 7 gün beklenilmelidir.

Teknik Bilgi Gluemax Son Kat
ürün Kodu 1031-1310
Renk istenilen renklerde üretilmektedir.
Parlaklık Yarı Parlak
Yoğunluk 1,35 ± 0,05 g/ml
Katı Madde, %
Ağırlıkça
Hacimce
60 ± 3
Hacimce 39 ± 4
Kuruma Süreleri
Toz Kuruma
Dokunma Kuruma
Montaj Kuruma
Tam Kuruma
<25 – 35 dakika / 20°C
50 – 60 dakika / 20°C
3 - 4 saat / 20°C
24 Saat
Karışım Oranları
Ağırlıkça
10 Kısım Glue max boya son kat (1031-1310)
1 Kısım Gluemax Sertleştirici (1031-1510)
1,5 Kısım Gluemax Tiner (1051-1410)
Karışım uygulama vizkozitesini verir.karışım ömrü; 24 saat / 20°C
(Çift Komponentli uygulamalarda 45 –50 dakika / 20°C)
Uygulama Viskozitesi 18” - 22” / DC4 / 20°C (spray - airless)
Kullanılacak Tiner 1051-1410
Uygulama Metodları Rulo, Fırça, Püskürtme (spray-airless)
önerilen Kuru Film Kalınlığı 50 - 60 µ
Boyanabilen Alan 11 – 12,5 m2 / lt ( 35 - 40 µ kuru film kalınlığı verecek şekilde )
Ambalaj ömrü Açılmamış ambalajında en az 1 yıl. (oda sıcaklığında)
Sağlık ve Güvenlik Esasları Gluemax boya son kat uygun olmayan şekilde kullanıldığında sağlığa zararlı Esasları olabilir ve yangın tehlikesi yaratabilir. Bu nedenle depolama, taşıma ve kullanma sırasında gerekli önlemler alınmalıdır.
Alevlenme Noktası < 35°C
Sembol Xn, F
Tehlike Uyarıları R 11 - 20 / 21 / 22
Güvenlik Uyarıları S 16 - 20 / 21 -24 / 25 – 38>

Genel Uyarılar

Yalnızca iyi havalandırılmış alanlarda, maske ile birlikte kullanınız ve solumayınız. Yukarıda yer alan ürün özellikleri son teknoloji standartlarına ve laboratuar test sonuçlarına göre düzenlenmiş olup, tavsiye esaslıdır. Ürün kullanımında tarif edilen sartlar, hakim olan yerel durum ve kullanılacak diğer malzemeler mutlaka göz önüne alınmalıdır. En iyi sonucu almak için uygun cihazlar ve uygulama özellikleri dikkate alınmalıdır. Bu belgedeki bilgiler, bir sonraki baskıya kadar geçerlidir. Bilgilerin önceden haber verilmeden değiştirilme hakkı saklıdır. Belgedeki değişiklikler (güncel hali) www.lme.com.tr. adresinde yayınlanacaktır.

DEMİR ÇELİK MAMÜLLERİN DAHA FAZLA FİYAT BİLGİLERİNİ VE ÇEŞİTLİ AÇIKLAMALARINI SOL KISIMDAKİ LİNKLERDEN GÖREBİLİRSİNİZ.